Ogrodzenia plastikowe jak stosować.

Ogrodzenia plastikowe jak stosować.

12 maja 2022 Wyłączono przez akte

ogrodzenia plastikowe Zalety ogrodzeń z tworzyw sztucznych

Mimo że ogrodzenia plastikowe są przyjazne dla środowiska, mogą być przedsięwzięciem kosztownym i pracochłonnym. Ogrodzenia z tworzyw sztucznych mają wiele zalet. Należą do nich efektywność kosztowa, łatwość instalacji, trwałość i łatwość obsługi. Ponadto stanowią one doskonałą alternatywę dla metalu. Aby dowiedzieć się więcej o tych zaletach, czytaj dalej. Wkrótce będziesz na dobrej drodze do uzyskania ogrodzenia, które będzie służyć przez wiele lat. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o ogrodzeniach plastikowych.

Polietylen o wysokiej gęstości

Ogrodzenia plastikowe z polietylenu są wykonane z tworzywa sztucznego o wysokiej gęstości (HDPE). Tego typu ogrodzenia są odporne na promieniowanie UV, wodę, powietrze i sole zawarte w glebie. Ponadto są odporne na ataki owadów i szkodników oraz wypaczanie, co zmniejsza widoczność zadrapań i wyżłobień. Ogrodzenie z tworzywa sztucznego polietylenu jest doskonałym wyborem do zastosowania w różnych miejscach na zewnątrz. Poniżej przedstawiono niektóre z zalet ogrodzeń z tworzywa HDPE.

Kolejną ważną zaletą HDPE jest jego elastyczność. PCW jest zazwyczaj sztywne, co utrudnia jego zginanie lub deformację. Elastyczność jest niezbędna w przypadku ogrodzeń. Jest ono okresowo narażone na działanie trudnych warunków atmosferycznych

cialis uk

, w tym silnych wiatrów i deszczu. W rezultacie sztywne elementy mogą się złamać lub znacznie wypaczyć, ponieważ nie mają wystarczającej elastyczności, aby zrekompensować naprężenia. Dlatego HDPE jest jednym z najbardziej wytrzymałych tworzyw sztucznych na rynku ogrodzeń.

Tkanina siatkowa

Płot wykonany z siatki jest dobrym sposobem na zablokowanie przedostawania się ziemianek na podwórko. Szkodniki te nie znoszą niestabilnych przedmiotów, dlatego zawsze należy zostawić 12-15-calową przerwę między ogrodzeniem a ziemią. Jeśli nie masz jeży, możesz także użyć tego rodzaju ogrodzenia z siatki, aby odgrodzić się od oposów i szopów. Doskonale sprawdza się również na placach budowy.

Siatki zgrzewane są produkowane do specjalistycznych zastosowań i nie są powszechnie dostępne w sklepach detalicznych. Siatki te są szczególnie przydatne w miejscach, w których występuje stała wilgoć i narażenie na korozję. Mogą być wykonane z większą różnorodnością rozmiarów oczek i grubości drutu i najlepiej nadają się do wód słonych i innych środowisk, w których żywotność jest najważniejsza. Siatki heksagonalne GAW są stosowane w zagrodach dla zwierząt i środowiskach słonowodnych.

Winyl

W przeciwieństwie do drewna, które rozszerza się i kurczy pod wpływem zmian temperatury, ogrodzenie winylowe nie jest podatne na bezpośrednie uderzenia. Ogrodzenie winylowe jest łatwe do czyszczenia – po zabrudzeniu wystarczy spłukać je wodą. Ogrodzenie winylowe jest również naturalnie odporne na szkodniki, więc nie ma potrzeby stosowania środków chemicznych ani żadnych specjalnych zabiegów. Dodatkową zaletą ogrodzenia winylowego jest jego długotrwałe piękno. Jego wyjątkowa trwałość sprawia, że jest to popularny wybór wśród właścicieli domów.

Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest to, że nie gniją, nie wypaczają się ani nie pękają. Podczas gdy ogrodzenia drewniane wymagają bejcowania i malowania, ogrodzenia winylowe wymagają jedynie łagodnego detergentu do czyszczenia. Przy odpowiedniej konserwacji ogrodzenie winylowe będzie służyć przez dziesiątki lat. Jest to kolejny powód, dla którego winyl jest popularnym wyborem dla obiektów i gospodarstw konnych. Oprócz tego, że są trwałe, ogrodzenia z winylu również świetnie wyglądają. Oto niektóre z zalet ogrodzeń winylowych.

Nylon

Ogrodzenia z winylu i nylonowych tworzyw sztucznych wymagają podobnej konserwacji. Jednak ogrodzenia z winylu są zwykle powlekane, aby zapobiec rozwojowi pleśni, która może być dość trudna do usunięcia. Istnieją dwa główne rodzaje środków do czyszczenia ogrodzeń z winylu: środki do czyszczenia wykonane w domu i te kupione w sklepie. Wybór środka zależy od rodzaju posiadanego ogrodzenia i częstotliwości jego czyszczenia. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem. Zanim jednak kupisz środek do czyszczenia ogrodzeń z winylu, pamiętaj o przeczytaniu etykiety produktu.

Spośród różnych zastosowań ogrodzeń plastikowych siatki kratowe są powszechnie stosowane w ogrodzie. Inne zastosowania obejmują siatki przeciw ptakom, które mogą być wykorzystywane do ochrony ptaków łownych lub drobiu, oraz siatki do oczek wodnych, które chronią warzywa i owoce przed owadami latającymi. Te rozwiązania ogrodzeniowe mogą być wielokrotnego użytku i są lekkie. Aby wybrać najlepszy produkt dla swoich potrzeb, należy skontaktować się z dostawcą ogrodzeń. Firma US Netting jest jednym z wiodących producentów plastikowych materiałów ogrodzeniowych.

Polietylen

Ogrodzenia z polietylenu to jeden z najpopularniejszych typów ogrodzeń plastikowych dostępnych na rynku. Można je kupić u wielu producentów, w tym w firmie FSP America. Według raportu Fior Markets, rynek ogrodzeń plastikowych ma wzrosnąć z 5,25 mld USD w 2020 roku do 8,17 mld USD do 2028 roku, przy CAGR wynoszącym 5,69%. Z tego powodu ogrodzenia plastikowe są popularnym wyborem na ogrodzenia wokół stawów i dróg wodnych.

W przeciwieństwie do ogrodzeń winylowych, ogrodzenia z polietylenu są bardziej wytrzymałe. Są trwałe przez wiele lat i nie trzeba ich wymieniać co sezon. Nie są jednak tak odporne na trudne warunki atmosferyczne jak ogrodzenia plastikowe, a ponadto są podatne na wypaczanie i kurczenie się. Ogrodzenia z polietylenu można poddać recyklingowi, co czyni je doskonałym wyborem dla właścicieli domów dbających o środowisko naturalne. Aby dowiedzieć się, czy ogrodzenia z polietylenu to najlepszy wybór dla Ciebie, dowiedz się więcej o różnicach między tymi dwoma typami ogrodzeń.

Polietylen

Jeśli planujesz zainstalować ogrodzenie na swoim podwórku, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów produktów ogrodzeniowych. Jedną z popularnych opcji jest ogrodzenie polietylenowe. Materiał ten jest wykonany z pomarańczowego polietylenu o wysokiej gęstości i jest systemem nieprzewodzącym. Ogrodzenia te są dostępne w różnych rozmiarach siatki o wysokości od dwóch do sześciu stóp. Jeśli szukasz ogrodzenia, które będzie dobrze wyglądać z bliska, możesz wybrać ogrodzenia polietylenowe z różnymi typami i wzorami listew.

Ogrodzenia te nie są jednak najlepszym wyborem do stosowania w pobliżu zwierząt domowych. Nie są one wystarczająco mocne, aby uniemożliwić zwierzętom ucieczkę, a w trakcie ucieczki mogą one doznać obrażeń. Ten typ ogrodzenia jest stosowany głównie w rolnictwie i handlu. Ten typ ogrodzenia jest skuteczniejszy w ochronie przed większymi zwierzętami, takimi jak jelenie. Jednak ogrodzenie trzeba będzie zamontować bliżej słupka niż w przypadku polietylenu 700 lub 800. Przed zakupem ogrodzenia najlepiej wziąć pod uwagę wielkość podwórka, ponieważ większe zwierzęta mogą być trudne do powstrzymania.

Promienie UV

Podczas gdy słońce może zapewnić wystarczającą ilość światła słonecznego, promienie ultrafioletowe padające na tworzywa sztuczne mogą je uszkodzić. Promienie UVB mogą wywołać reakcję chemiczną w strukturze polimeru. Reakcja ta może spowodować degradację materiału lub przyspieszyć jego rozpad. Stabilizasztachety UV zapobiegają tej reakcji chemicznej, działając jak „gąbki”, pochłaniając produkty uboczne degradacji i zatrzymując reakcję łańcuchową, zanim dojdzie do dalszych uszkodzeń.

Ogrodzenia winylowe są wykonywane z polichlorku winylu (PCW) ze specjalnymi składnikami, które czynią je odpornymi na działanie promieniowania UV. Można je wytwarzać dwiema różnymi metodami, współwytłaczania i wytłaczania mono, przy czym w obu przypadkach stosuje się warstwę PCW z inhibitorami UV. Firma CertainTeed oferuje wysokiej jakości ogrodzenia winylowe. Aby chronić swoją inwestycję, należy zakupić ogrodzenie z inhibitorami UV.

Sole w glebie
Rodzaj gleby używanej do instalacji ogrodzenia z tworzywa sztucznego zależy od rodzaju tworzywa sztucznego, z którego jest ono wykonane. Sole znajdujące się w glebie mogą wpłynąć na jakość ogrodzenia. Jeśli masz ogrodzenie aluminiowe, nie musisz się martwić o sole w glebie. Zamiast tego można użyć ogrodzenia z winylu, ponieważ może ono służyć jako osłona przed solą. Jeśli posiadamy ogrodzenie cedrowe, sól może spowodować jego pęknięcie lub odbarwienie. Najlepiej jest podjąć kroki w celu ochrony ogrodzenia przed solą, podkładając pod jego fragmenty podczas obfitych opadów śniegu chustę.

Wilgotność atmosfery
Choć może się to wydawać mało istotnym czynnikiem, wilgotność atmosferyczna może znacząco wpłynąć na trwałość ogrodzenia z tworzywa sztucznego. W południowej Kalifornii, na przykład, może być bardzo wilgotno i zielone drewno łatwo traci połowę swojej wagi i rozmiaru pod wpływem ekstremalnych temperatur. W końcu wilgoć się rozproszy, a drewno zacznie się wypaczać, odkształcać lub kurczyć. W rezultacie pojawia się problem z plamami na ogrodzeniu.

Aby zapobiec rozwojowi pleśni, najbardziej oczywistym sposobem zmniejszenia ilości wilgoci w ogrodzeniu winylowym jest otwarcie okien i drzwi, aby umożliwić odparowanie nadmiaru wilgoci. Można również przykryć obszar płotu plastikowymi płachtami, aby zapobiec powstawaniu pleśni. Jeśli nie czujesz się komfortowo, szorując plastikowe ogrodzenie, pamiętaj, aby często je wymieniać, aby zapobiec pojawieniu się pleśni.

Termity
Jeśli Twoja posesja jest otoczona drewnianymi ogrodzeniami, tarasami i tarasami, być może będziesz musiał zatrudnić profesjonalistę, który zajmie się zapobieganiem i zwalczaniem termitów. Te małe owady, czasami mylone z białymi mrówkami, często występują w dużych koloniach. Ich larwy żywią się rozkładającym się drewnem i żyją w wilgotnych pomieszczeniach. Termity wolą żyć na obszarach silnie zalesionych, gdzie drewno ma tendencję do gnicia. Termity najczęściej występują w stanach wybrzeża Pacyfiku.

Szkody wyrządzane przez termity w domach szacuje się na ponad 5 miliardów dolarów rocznie. Dobra wiadomość jest taka, że wczesne wykrycie inwazji termitów może zminimalizować koszty związane z naprawami. Termity mogą również nie rzucać się w oczy, żyjąc w drewnie między ścianami i płotami. Ich oznaki można rozpoznać, sprawdzając, czy nie ma rurek błotnych i wzorów plastra miodu. Należy również przeprowadzać regularne kontrole, aby upewnić się, że nieruchomość jest wolna od termitów.