Odzyskiwanie danych firma na ratunek.

Odzyskiwanie danych firma na ratunek.

20 kwietnia 2022 Wyłączone przez akte

Odzyskiwanie danych Jak przywrócić usunięte pliki za pomocą Stellar Data Recovery

Jeśli utraciłeś wszystkie swoje dane w wyniku awarii komputera, sformatowania dysku twardego lub usunięcia pliku, możesz je odzyskać za pomocą oprogramowania do odzyskiwania danych. Większość z tych programów może odzyskać pliki z różnych urządzeń pamięci masowej, w tym komputerów, dysków twardych i kart pamięci. Ten program może nawet przywrócić usunięte pliki z kamer cyfrowych. Program szybko i łatwo przeprowadza proces skanowania, a także posiada funkcję głębokiego skanowania w celu zlokalizowania usuniętych plików.

iBoysoft Data Recovery Free

Jeśli chcesz przywrócić usunięte pliki lub nieczytelne dyski, iBoysoft Data Recovery Free jest właściwym wyborem dla Ciebie. Ten program jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows, Mac i Linux. Można go używać do odzyskiwania plików ze sformatowanych dysków twardych i utraconych plików w wyniku uszkodzenia systemu plików lub ataku wirusa. To darmowe oprogramowanie do odzyskiwania danych umożliwia podgląd możliwych do odzyskania danych przed ich odzyskaniem. Po wybraniu plików, które mają zostać przywrócone, można je zapisać w wybranej lokalizacji.

Bezpłatna wersja próbna programu iBoysoft Data Recovery jest dostępna do pobrania z witryny internetowej. Umożliwia ona odzyskanie 1 GB danych. Program ten obsługuje większość systemów operacyjnych Windows, w tym wersje 32- i 64-bitowe. Obsługuje również system Windows Server 2016.

Interfejs programu iBoysoft Data Recovery Free jest łatwy do zrozumienia i nawigacji. Wyświetla on listę dysków wewnętrznych i zewnętrznych. Program zawiera dwa tryby skanowania: szybki do szybszego odzyskiwania danych oraz głęboki do pełnego odzyskiwania danych. Można również wykluczyć niektóre pliki z wyników wyszukiwania, aby zaoszczędzić czas. Darmowa wersja próbna umożliwia także podgląd odzyskanych plików przed zakupem pełnej wersji.

Darmowa wersja programu iBoysoft Data Recovery Free zawiera wersję próbną, która umożliwia odzyskanie do 1 GB danych. Program umożliwia także podgląd wyników skanowania przed wybraniem plików do odzyskania. Może również odzyskać pliki ze sformatowanych dysków i zewnętrznych dysków twardych. Obsługuje również dyski USB i karty SD. Jest bardzo łatwy w użyciu i nie wymaga żadnej wiedzy technicznej. Kolejną zaletą tego oprogramowania do odzyskiwania danych jest jego niski koszt.

iBoysoft Data Recovery to darmowe, potężne oprogramowanie do odzyskiwania danych, które wykorzystuje zaawansowane algorytmy do identyfikowania utraconych lub usuniętych plików. Jego przyjazny interfejs użytkownika jest łatwy w użyciu i działa zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. W przeciwieństwie do innych programów do odzyskiwania danych, iBoysoft Data Recovery Free potrafi również naprawiać uszkodzone systemy plików. Dzięki funkcjom szybkiego skanowania i podglądu, jest to doskonałe narzędzie do odzyskiwania usuniętych plików i przywracania utraconych danych.

Stellar Data Recovery (Odzyskiwanie danych)

Podczas gdy wiele programów do odzyskiwania utraconych lub usuniętych danych pobiera miesięczną lub roczną opłatę, Stellar Data Recovery jest bezpłatne. Oprogramowanie wymaga jednak rocznej licencji, co nie jest opłacalne i nie jest najlepszym rozwiązaniem dla częstych użytkowników. Oprogramowanie jest jednak dostępne od wielu lat i zebrało wiele pozytywnych recenzji. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć przed zakupem programu Stellar Data Recovery. Należą do nich niezawodność, łatwość użycia i bezpieczeństwo.

Kolejną zaletą jest to, że oprogramowanie jest niezwykle łatwe w obsłudze, nawet dla najbardziej nietechnicznych użytkowników. W rzeczywistości oprogramowanie zawiera przewodnik krok po kroku, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia w dziedzinie informatyki mogą z łatwością z niego korzystać. Rozpoczęcie pracy z programem Stellar Data Recovery jest bardzo proste – podłącz dysk twardy i kliknij dwukrotnie ikonę oprogramowania. Po wybraniu planu możesz wybrać typ pliku, dysk lub lokalizację i rozpocząć odzyskiwanie plików.

To oprogramowanie oferuje podgląd odzyskanych plików na wybranych obrazach dysków. Nie można jednak tworzyć kopii zapasowych systemu operacyjnego. Podgląd odzyskiwanych plików można włączyć, wybierając z listy obsługiwanych typów plików. Możesz także wybrać, czy chcesz automatycznie przeskanować wszystkie typy plików, czy wybrać kilka potrzebnych ręcznie. Program Stellar do odzyskiwania danych jest odpowiedni do przywracania jednorazowo do 1 GB danych.

Kolejną wspaniałą cechą programu Stellar Data Recovery jest obsługa nowoczesnych dysków twardych 4K. Program jest w stanie skanować sektory pamięci o rozmiarze do 4096 bajtów, co zwiększa skuteczność odzyskiwania danych. Dużym plusem jest również obsługa dwóch monitorów. Dwa monitory sprawiają, że proces odzyskiwania danych jest dokładniejszy. Jeśli znalazłeś się w sytuacji, w której przypadkowo usunąłeś pliki, Stellar jest właściwym oprogramowaniem. Jeśli utraciłeś dane i chcesz je jak najszybciej odzyskać, jest to świetna opcja dla Ciebie.

Po zakończeniu skanowania użytkownik może w dowolnym momencie wstrzymać proces. Oprogramowanie oferuje również podgląd odzyskanych plików przed zapisaniem ich na komputerze. Można nawet filtrować pliki według ich typów lub ścieżek. Następnie można wybrać ścieżkę, w której mają zostać zapisane odzyskane pliki. Po zakończeniu skanowania można wyświetlić podgląd i zapisać odzyskane pliki. Dodatkową zaletą programu Stellar Data Recovery jest obsługa wielu różnych formatów plików.

Macrium Reflect

Po pomyślnym przeprowadzeniu procesu odzyskiwania danych za pomocą programu Macrium Reflect, następnym krokiem jest przywrócenie systemu do poprzedniego stanu. Można to zrobić za pomocą kreatora przywracania, kopiując i wklejając poszczególne pliki lub za pomocą Eksploratora Windows. Aby uzyskać więcej informacji, należy zapoznać się z poniższymi krokami. Aby skorzystać z kreatora przywracania, przejdź do karty Przywracanie. Po wybraniu partycji kliknij przycisk „Przywróć”, aby rozpocząć proces przywracania.

Po wybraniu dysku, na którym chcesz przywrócić dane, program utworzy obraz tej partycji. Następnie Macrium Reflect wykona kompletną kopię zapasową, przywracając cały dysk twardy lub określone partycje. Z archiwum można nawet odzyskać pojedyncze pliki lub foldery. Program umożliwia również zamontowanie obrazu na innym komputerze lub dysku sieciowym, a także na dysku USB. Ponadto program zaleca okresowe tworzenie obrazu systemu w celu zachowania bezpieczeństwa danych.

Operacja przywracania jest nieco bardziej skomplikowana, ale w efekcie końcowym jest to prosty proces, który pozwoli odzyskać wszystkie dane. Po odzyskaniu danych można przywrócić obraz kopii zapasowej programu Macrium Reflect do nowego systemu. Wystarczy tylko zamontować kopię zapasową, aby uzyskać dostęp do jej zawartości. Ten proces nie powinien trwać długo. Zajmie to kilka minut, a proces będzie w pełni zautomatyzowany.

Do sklonowania dysku systemowego można także użyć programu Macrium Reflect. Jest to narzędzie do tworzenia kopii zapasowych systemu operacyjnego i zawiera wiele funkcji zabezpieczeń, które pomogą Ci przywrócić pliki w przypadku katastrofy. Narzędzia Macrium Reflect można również używać do tworzenia kopii zapasowych plików i folderów. To narzędzie do tworzenia kopii zapasowych tworzy również kopie zapasowe dysków systemowych. Oznacza to, że jeśli kopia zapasowa zostanie uszkodzona, będziesz mieć kopię zapasową tych plików i folderów.

Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej systemu program Macrium Reflect utworzy skompresowany plik kopii zapasowej. Plik kopii zapasowej jest dostępny za pomocą Eksploratora Windows i może być zaszyfrowany w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa. Po utworzeniu kopii zapasowej systemu można użyć obrazu kopii zapasowej do przywrócenia danych z aplikacji. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych, Macrium Reflect umożliwia utworzenie obrazu kopii zapasowej dla każdego komputera w sieci. Następnie można wybrać, czy obraz kopii zapasowej ma być przechowywany lokalnie, czy na zdalnym serwerze. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych dla firm i profesjonalnego zarządzania danymi.

Magia rozstania

Jeśli doszło do awarii dysku twardego, można przywrócić wszystkie ważne pliki za pomocą programu Parted Magic. Program oferuje również wiele narzędzi do sprawdzania integralności systemu. Są to między innymi System Profiler i Psensor, które pozwalają odczytać temperatury komputera i określić, czy są one nadal sprawne. GSmartControl to kolejne przydatne narzędzie do sprawdzania integralności dysku. Oba te narzędzia można nawet wykorzystać do odzyskiwania danych w przypadku uszkodzenia partycji.

Ta komercyjna dystrybucja Linuksa jest oparta na Slackware i zawiera narzędzia do partycjonowania dysków i odzyskiwania danych. Jest sprzedawana w postaci startowego dysku z systemem Linux. Nazwa pochodzi od GNU Parted i PartitionMagic. Dla dysków HDD i SSD Parted Magic oferuje Secure Erase. Ta metoda powoduje zamrożenie dysku podczas uruchamiania komputera, ale można go łatwo odmrozić, przełączając system w tryb uśpienia.

Aby korzystać z programu Parted Magic, należy najpierw zamontować zewnętrzny dysk twardy na komputerze. W tym celu kliknij menu „Mount Devices” (Montowanie urządzeń) i przejdź do dysku. Należy pamiętać, że program Parted Magic używa ścieżek, a nie liter dysku, dlatego należy zapisać ścieżkę przypisaną do dysku twardego. Po zamontowaniu dysku zewnętrznego kliknij ikonę „Narzędzia systemowe” i wybierz program Photorec.

Innym sposobem na uzyskanie dostępu do utraconych plików jest przywrócenie partycji w komputerze. Chociaż oprogramowania do odzyskiwania danych nie można zainstalować na tym samym dysku twardym, z którego dane zostały usunięte, można je przywrócić, korzystając z innego komputera lub zewnętrznego dysku twardego USB. Obie metody są czasochłonne i skomplikowane, a w przypadku osób nieobeznanych z komputerami mogą potencjalnie zaszkodzić komputerowi. Ten program może również pomóc w odzyskaniu plików, które zostały usunięte lub uszkodzone.

Kolejną cechą, która sprawia, że Parted Magic jest przydatnym narzędziem do odzyskiwania danych, jest jego zdolność do odbudowywania utraconych systemów plików. Ten program działa ze wszystkimi typami systemów plików i partycji, w tym FAT i NTFS. Rozpoznaje również zaawansowane struktury systemu Windows, co czyni go przydatnym narzędziem do odzyskiwania utraconych informacji z dysku twardego komputera. Program jest niezwykle łatwy w użyciu, a nawet oferuje kreatory z przewodnikiem, które pomagają w odzyskiwaniu plików.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]